Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartım Kırıldı

Hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan ve ekonomik yönden can simidi görevini üstlenen kredi kartları, kullanılma esnasında, cüzdana konulup çıkartılma esnasında yıpranma, kırılma yaşanmaktadır. Böyle durumlarda sanal ve telefon alışverişlerinde kullanılmasına rağmen kredi kartlarının cipleri zarar gördüğü için post makineleri okuyamaz. Peki, kredi kartım kırıldı ne yapmalıyım?

Kredi kartının kırılması güvenlik açısından bir sorun çıkarmaz. Ancak kredi kartı kırıldı diye çöpe atmak yanlış olacaktır. Her ne kadar kredi kartınız fiziksel olarak zarar görmüş ve post cihazlarında kullanılmasa bile sanal post cihazlarında hala kullanılmaya devam edecektir.

Kredi kartları kırıldığı zaman yapılması gereken yol kredi kartının sahip olduğu banka şubesine gitmek olacaktır. Banka görevlisi kırık olan kredi kartını teslim almakta ve kredi kart merkezine kartın akıbetiyle ilgili bir mesaj atmaktadır. Teslim alınan kredi kartından sonra yaklaşık 10 gün içerisinde yeni kredi kartınız kurye yoluyla veya banka şubelerince teslim edilmektedir.

Kredi kartlarının kırılması durumunda uygulanacak diğer bir yol ise telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığında ilk menü olan kayıp ve çalıntı kredi kart başvurusu departmanından kredi kartınızın kırıldığı ve yeni kredi kart talebinizi iletebilirsiniz.

Mevcut kredi kartınız yeni kredi kartı gelinceye kadar kullanıma kapanacaktır Yine alınacak yeni kredi kart talebinden sonra en geç on gün içerisinde yeni kredi kartınız size teslim edilecektir. Kırılmadan dolayı yenilenen kredi kartlarının şifresi genellikle son kullanılan şifre olarak gönderilmektedir. Yine eski kredi kart bilgileri ve borç bilgileri yeni kredi kartına yüklenecektir.

Şunu da hemen belirtelim ki bankalar, kart yenileme ücreti adı altında kart sahiplerinde ücret talep edebilmektedir. Bu uygulama tüm bankalar için geçerli olmayıp tamamen bankanın inisiyatifindedir. Yine Kredi kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım? makalesi ilginizi çekebilir.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi Mi ?  Eft Ve Havale Ücreti Almayan Bankalar

Yorum yapın