Banka Olumsuz Sicil Nasıl Temizlenir?

Banka Olumsuz Sicil Temizleme

Banka müşterilerinin karşısına son yıllarda en çok çıkan işlemlerin başında gelen kredi notu hakkında merak edilen birçok sorunun olduğunu bilinmektedir. Özellikle bankalar ile müşteriler arasında olan hesap hareketlerini ve ticari faaliyetleri inceleyen banka sicil notunun zaman içerisinde bozulduğunu, bunun ana nedeni ise bankaların sizlere vermiş olduğu kredileri ve kredi kartı borçlarının zamanında geri ödenmemesi sonucunda oluşmakta.

İşte bu konuda bankaların müşterilerine verdiği kredi notu hakkında sizlere birkaç bilgi verelim. Bankaya olan borçlarınızı ödememeniz durumunda banka anında sizlerin kredi sicil notunuzda düşüş yaşamasına sebep olacak hareketler bulunarak sicil notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. İşte sizlerin bu konuda yapması gereken en önemli detaylar hakkında sizlere bilgi verelim.

Öncelikle kredi sicili bozuk olan müşterilerin ilk yapması gereken işlemin bankalara olan borçlarını en kısa sürede yatırmak olacaktır. Eğer borcunuz çok fazla ve ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız bu ödemenizi yeniden yapılandırarak sizlerde sicil notunuzu düzeltme fırsatını yakalamış olursunuz. Kredi kartınızın veya kredi ödemenizin borcunu kapatmanız durumunda 3 ay sonunda banka ile olan sicil notunuz olumlu yönde ilerleyecektir.

İşte bu yüzden burada en önemli sorun kredi ödemesi olup da kredi sicilini temizlemek isteyen müşterilerin ilk yapması gereken işlemin bankalara olan borçlarını düzenli bir şekilde ödemeleri olacaktır. Bankalara olan borcunuzu her ay düzenli bir şekilde yatırmanız durumunda ve kredi kartlarınızı düzenli yatırmanız durumunda bozuk olan kredi siciliniz olumlu yönde bir yükselişe geçecektir. Ancak bu sürenin beklenildiği gibi kısa sürede olmasını beklemeyin. Bu sürenin bazen 1-2 yıl arasında sürdüğünü sizlere belirtmek istiyorum.

Ancak bu süreyi daha aşağıya çekmek için sizlerin yapması gereken bir diğer işlem hakkında bilgi verelim. Kredi sicili bozuk olan müşterilerin ödemeler dışında bankalarda para bulundurmaları ve bu paraları ile hesapları arasında işlem yapması gerekmektedir. Kısacası bankaya olan borçlarınızı düzenli olarak ödeyerek ve banka hesaplarınızın devamlı olarak artık yönde tutarak kredi sicil notunuzun beklenilen süreden daha kısa süre içerisinde temizleme fırsatını yakından bulmuş olacaksınız.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi Mi ?  En Uygun Konut Kredisi Teklifleri 2024

Yorum yapın