İkinci El Araç İçin Kredi Kampanyaları 2024

İkinci El Araç Kredisi

Yeni bir taşıt almak ya da mevcut taşıtlarını yenilemek isteyen kişiler, çokça kez bankaların yolunu tutmaktadır. Güncel kredi kampanyalarını takip edilerek yapılabilen kredi başvurularında, hem ikinci el hem de sıfır otomobiller için özel olarak hazırlanan kredi paketleri bulunmakta ve her birinin de sağladığı avantajlar birbirinden ayrılmaktadır. 2024 yılı içerisinde güncel ikinci el taşıt kredisi için yapılan araştırmalarda karşımıza çıkan en iyi faiz oranları ve en yüksek tutarlı banka kredileri şu şekildedir. 

  1. Kuveyt Türk Katılım Bankası %3,39
  2. Türkiye Finans Katılım Bankası %3,59
  3. Akbank %3,65
  4. Vakıf Katılım Bankası %3,79

Geçerli olan ikinci el taşıt kredisi kampanyaları incelendiğinde, en uygun koşullarda kredi alabileceğiniz 4 banka bu şekildedir. Yapılan BDDK güncellemeleri ile birlikte, bankalardan ikinci el taşıt kredisi için yapacağınız başvurularda, en fazla başvuru yapılacak tutar 400 bin TL olarak sınırlandırılmıştır. 

İkinci El Taşıt Kredisi Hesaplama

En uygun koşulların yer aldığı bankalar için yapacağımız hesaplamalar şu şekildedir.

  1. Kuvet Türk Katılım Bankası: Yüzde 3.39 faiz oranı ile ikinci el taşıt kredisi kullanabileceğiniz bankada, üst sınır olarak belirlenen 400 bin TL baz alındığında, 36 aya varan vade seçeneği ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bu durumda, kişilerin aylık ödeyecekleri kredi taksitleri 22 bin 362 TL olurken, toplam ödenen taşıt kredisi de 807 bin 339 TL olacaktır. 
  2. Türkiye Finans Katılım Bankası: Yüzde 3.59 kar payı oranı ile kredi kullanmanıza olanak sağlayan banka, 36 aylık vade seçeneği de sunmaktadır. 2. El bir araç için yapacağınız 400 bin TL değerindeki kredi için aylık olarak ödeyeceğiniz kredi taksit tutarı 23 bin 149 TL olurken, vade sonunda bankaya yapacağınız toplam ödeme de 835 bin 366 TL olacaktır. 
  3. Akbank: 2024 yılında birçok kredi kampanyasını gündeme getiren Akbank, ikinci el otomobil alacak kişilere de yüzde 3,65 faiz oranı ile kredi kullandırılmaktadır. 400 bin TL kredi tutarı ve 36 ay vade seçeneği baz alındığında, aylık taksit 23 bin 387 TL olurken, bankaya yapılan toplam geri ödeme de 844 bin 24 TL olacaktır. 
  4. Vakıf Katılım Bankası: Yıl içerisinde birçok kredi kampanyasına denk gelebileceğiniz Vakıf Katılım Bankası da, yüzde 3,79’luk faiz oranı ile ikinci el taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. 400 bin liralık kredi ve 36 aylık ödeme kolaylığı baz alındığında, aylık 23 bin 947 TL ödeme yapacak ve vade sonunda da 864 bin 111 TL ödeme yapmış olacaksınız. 
Dikkatini Çekmedi Mi ?  KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

2024 yılında geçerli olan kredi kampanyaları içerisinde, ikinci el taşıt için kullanabileceğiniz krediler ve diğer detaylar bu şekildedir. Banka şubeleri, bankaların mobil ve internet bankacılığı araçları ile bankaların web sitelerini takip ederek size özel hazırlanan kredilerden de bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın