Kredi Kartını Tamamen Kapatmak İçin Yapılması Gerekenler

Kredi Kartını Tamamen Kapatmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Kredi kartı tüketimi gerektiğince yaygınlaşmış bulunmakta fakat kullanım konusu ile ilgili sorun çeken bireyler vakit ortamında kartı tamamıyla kapamak isteyebiliyor. Kredi kartının tamamıyla kapatılması amacıyla ilk olarak birtakım adımların gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Kredi Kartı Kapatma

Kredi kartı kapatma prosedürü amacıyla öncelikli olarak kart üzerindeki borcun tamamıyla ödenmesi gerekiyor. Kart borcunun gelişen günlerdeki taksitler de hesaba katılarak tamamıyla sıfırlanması en mühim husus olarak biliniyor. Bunun amacıyla ilk olarak çalıştığınız bankanın en yakın şubesine giderek kart borcunuzun tamamını öğrenmeniz gerekiyor. Daha sonra borcun tamamını nakit olarak ödeme olanağı varsa ödemeniz şayet borcu tek seferde ödeme olanağınız yok ise bunu bankaya belirtmeniz gerekiyor. Banka, borcunuzun ödenmesi husussu ile ilgili birtakım taksitlendirme seçeneklerini size kesinlikle sunacaktır. Gelir halinize göre ideal bir taksitlendirme yaptıktan sonra borcunuzun tamamıyla bitirilmesi gerekiyor.

Borç tamamıyla sıfırlandıktan sonra bankaya kredi kartınızı tamamıyla kapamak dilediğinize dair bir müracaatta bulunabilirsiniz. Bunun amacıyla bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir telefonda talebinizi bildirebilirsiniz. Fakat bu hususta banka size kartı kapatmamak amacıyla detaylı önerilerde bulunabilir. Böyle haller söz hususu olacağından direk olarak banka şubesine giderek bir yazılı dilekçe vermelisiniz. Kartınızın tamamen kapanmasını dilediğiniz yazılı dilekçeyi müşteri temsilcisine ileterek talebinizi aynı vakitte dile getirebilirsiniz. 7 gün ortamında kartınız tamamıyla kapanacaktır. Fakat 7 gün sonucunda kartın kapanıp kapanmadığı hususundaki takibi kesinlikle sürdürmelisiniz.

İçeriği oyla
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Dikkatini Çekmedi Mi ?  Hesap İşletim Ücreti Olmayan Bankalar

Yorum yapın