Findeks Kredi Notu Renkleri ve Anlamları

Findeks, kredi notunuzu sorgulamanızı sağlayan; dokuz bankanın birleşimi ile oluşturulmuş ve geçtiğimiz yıllarda yayına alınan bir proje olarak biliniyor. Findeks üzerinde gün geçtikçe gelişen etmenler dahilinde, kredi notunuzu takip edebildiğiniz gibi, yakın zamanda finans durumlarını da gözetebilir hale geleceğinizi umuyoruz. Ancak, şimdilik sadece birkaç fonksiyonu ile hizmet veren Findeks üzerinde, kredi notunuza dair renklendirmeler bulunur. Bugün, sizlere bu renklendirmelerin ne anlama geldiğini ve nasıl kullanıldığını açıklayacağız.

Findeks üzerinde yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere üç renk tipi mevcut. Bu renklerden yeşil en iyisini, sarı orta halliyi, kırmızı ise, en kötüyü temsil etmekte.

Findekste Kırmızı Renk Şeridi Ne Anlama Geliyor?

Findeks üzerinde, kredi notunuzun kırmızı renk şeridinde olması, kredi notunuzun oldukça düşük olduğu anlamına geliyor. Ve Bu durum oldukça sıkıntılı. Muhtemelen, kara listeye profilinizin düşmesi an meselesi ve bu durumu aşmak için oldukça iyi yöntemlere ihtiyacınız var. Aksi durumda, kredi başvurusu değil, kredi kartı başvurusu dahi yapamayacak hale gelebilirsiniz. Zira, kırmızı renk şeridi oldukça tehlikeli bir puan aralığı olmasının yanında arttırılması da oldukça zor bir puan aralığıdır. Bu sebepten, kırmızı şeritte bulunan bireyler, muhakkak bankacılık profillerini gözden geçirmeli ve girişimlerini puanlarını arttırmak yönünde yapmalıdır.

Findekste Sarı Renk Şeridi Ne Anlama Geliyor?

Sarı Renk şeridinde bir kredi notunuz bulunuyorsa, bu durum ortalama kullanıcı olduğunuzun bir göstergesidir. Ortalama bir puan ile, küçük meblağlı kredileri kolayca alabilir; büyük meblağlı kredilerde ise sorun yaşayabilir hatta red cevabı dahi alabilirsiniz. Bu, kredi notu puanınıza bağlıdır çoğu zaman. Böyle durumlarda, kaçınmanız gereken şey kesinlikle kredi notunuzu düşürme hali; yaklaşmanız gereken şey ise, kredi notunuzu arttırma hali olmalıdır. Aksi durumda, kırmızı şeride düşme ihtimaliniz epey fazla olabilir.

Dikkatini Çekmedi Mi ?  Kredi Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?

Findekste Yeşil Renk Şeridi Ne Anlama Geliyor?

Findeks üzerinde yeşil bir renk şeridinde kredi notuna sahipseniz, oldukça rahat bir kullanıcı profili çizmektesiniz. Kredilerinizi, küçük ya da büyük meblağlı fark etmez, yüksek ihtimalle kolayca çekebilir yahut onaylatabilirsiniz. Herhangi bir kefil yahut ipotekin, krediniz çok büyük meblağlı olmadıkça istenmeyeceğini de bilmenizde yarar var.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın