Bankalar Tarafından Yasal Takibe Alınmak

Banka Yasal Takip

Genelde kredi ödemeleri ve kredi kartı ödemeleri, yapılmadığı vakit; bankalar tarafından elden çıkarılıp; borçlar tamamı ile avukatlık bürolarına aktarılır. Anlaşmalı avukatlık büroları, borçlu kişi ile görüşerek; bu ödemelerin yapılmasını talep ederler. Aksi durumda, ev haczine kadar yolu olan bu banka borçlarında; çoğu zaman orta yol bulunmaya çalışılır ancak avukata gittiği an; borcunuz yasal takip sürecine girmiş olur. Bankalar tarafından yasal takibe alınmanın pek çok kötü duruma yol açtığını biliyoruz. Ve Bu durumlarla savaşabilmek için, öncelikle borçlarınızı temizlemeniz gerekiyor.

Yasal Takip Süreci

Yasal takip süreci boyunca, ödeyemediğiniz ve avukatlar tarafına alınmış borçlarınız ve taahhütleriniz; avukatlar tarafından takip edilme sürecine girer. Bu takip edilme boyunca aranır ve gerektiği vakit düzenli bir ödeme planı çıkartılır tarafınıza. Bu safhada, bir orta yol bulmanız sizin için daha iyi bir yol olacaktır. Yasal takip süresince herhangi bir yerden kredi alamaz, herhangi bir yere kredi başvurusunda bulunamazsınız. Sadece var olan kredi kartlarınızı kullanabilirsiniz. Ve Hatta yüklü bir borcunuz var ise; bu kartlarınız da limit düşümüne uğrayabilir. Yasal takip sürecine girmemek adına kredilerinizi ve banka ödemelerinizi kesinlikle aksatmadan gerçekleştirmeli ve hatta zamanında ödemelisiniz. Aksi durumda, avukatların eline düşen bir taahhütnameniz var ise; sıkıntılı bir süreç başlıyor demektir.

Yasal Takip Süreci Sonrası

Yasal takip süreci sonrasında, kredinizi yahut banka borcunuzu ödeseniz de, ödemeseniz de kara listeye alınacaksınız. Kara liste, merkez bankası tarafından tutulan bir listedir ve borcu avukata devredilen, borcunu ödemeyen, kredi notu 0’a yakın olan her birey; bu listede yer alır. Avukatlık olan banka borcunuz dolayısı ile kara listeye düşmeniz akabinde tam olarak bilinmese de; dört yıl boyunca herhangi bir banka ürününden yararlanamazsınız. Beş yahut altı yıl olarak da bilinen bu durum, genelde dört yıl içerisinde düzeliyor. Ancak, bu minvalde temize çıkıp akabinde bir banka kredisi daha almanız, özellikle yüklü miktarda kredi almanız epey zor.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi Mi ?  Kredi Puanı Nedir Nasıl Belirlenir Neden Düşer

Yorum yapın