Ek Hesap Nasıl Kapatılır, Avans Hesabını Kapatma 2024

Her çalışan birey her ayın belirli günlerinde emeğinin karşılığını belli bir ücret alarak gidermektedir. Maaş alacağınız zaman çalıştığınız firma sizler adına herhangi bir banka ile anlaşarak alacağınız ücreti o bankada sizin adınıza açılan maaş hesabınıza yatırmaktadır. Sizlere konu hakkında bilgi veren işverenler daha sonra sizlere maaşlarınızı çekebilmeniz için banka kartı verirler. Maaş çekeceğiniz banka belli bir dönem sonra eğer sicil notunuz bozuk değil ise ve maaşlarınız düzenli yatıyor ise sizin adınıza ek bir hesap açarak ay sonunda almış olduğunuz toplam maaş ücretinizi 4\1 i kadar sizin adınıza ek hesap açarlar.

Maaş geliriniz dışında bulunan ek hesap insanlara ilk başlarda cazip gelse de bankalar bu ek hesaplar karşılığında bireylerden belli bir faiz oranı hesaplayarak hesabınıza yatırılan ek ücretin karşılığını tahsil etmektedirler. İlerleyen dönemlerde çalışan bireyleri zor bir durum içine sokan ek hesapları kapatmak isteyen banka müşterilerini zorlu bir süreç beklemektedir.

Ek Hesap Kapatmak

Her ayın belirli dönemlerinde hesabınıza yatan maaşlardan faizleri hesaplanarak kesilen ek hesap ücretleri çalışan bireyleri zor bir durum içerisine sokmaktadır. Banka müşterileri ek hesap limitini düşürmek ya da kapatmak istediği zaman zorlu bir süreç ile karşı karşıya kalmaktadır. Yapmanız gereken müşterisi olduğunuz bankanın müşteri temsilcisi ile konuşarak ve ilgili bankaya A4 kağıdına dilekçe yazarak ek hesap limitinizin düşürülmesini ya da ek hesabınızın kapatılmasını beyan ettiğiniz bir dilekçe vermek.

Vermiş olduğunuz bu dilekçe ile hemen ek hesap kapatılma işlemi gerçekleşmemektedir. Bir sonra ki dönem maaşınız hesabınıza yatırıldığı zaman yine faiz oranları hesaplanarak, ek hesabınızda bulunan anapara dışında birde faizini ödeyerek istemediğiniz ek hesabınızı kapatabiliyorsunuz.

Yani işlemlerinizi açmak ya da kapatmak hususunda özgür bir iradeye sahipsiniz. Bazı bankalar bu çözüm yolunu kabul etmezler ise ilgili bankanın genel müdürlüğüne dilekçe göndererek istemediğiniz hesaplarınızı kapatabilirsiniz

Dikkatini Çekmedi Mi ?  Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Arttırılabilir? 2024

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın