Kredi Borçlarında Zaman Aşımı Var Mı?

Kredi Borçlarında Zaman Aşımı

Bankalardan aldığınız kredilerin zaman içerisinde sıkıntı yarattığı sıkıntılarda sonra bazı müşterilerin zor durumda kaldığını belirtmek istiyorum. Bankadan çekmiş olduğunuz kredinin özellikle geri ödemesi konusunda sıkıntıya düşen müşterilerinden parayı almak adına yaptığı birçok yöntemin olduğunu daha önceki yazılarımızda açıklandık. Bugün sizler için önemli olan bir başka merak edilen soru hakkında bilgi vereceğiz.

Özellikle son yıllarda bankaların kredi kullanım konusunda müşterilerine sunduğu çeşitli kapmayanların giderek artması ve faiz oranlarının oldukça düşük olmasından dolayı milyonlarca insan bankalardan kredi kullanmaktadır. Ancak bu kullanılan kredileri kimileri zamanında öderken kimileri de borçlarını ödeme konusunda sıkıntıya düşerek büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır.

İşte bu konuda sıkıntıya düşen müşterilerimizin oldukça fazla olduğunu düşünerek kredi konusunda zaman aşımı olup olmadığını araştırdık. Bankaların müşterilerine bu konuda ne kadar esnek davrandığının cevabının öğrenmeye çalıştık.

İlk olarak geri ödeme konusunda sıkıntıya düştüğünüz kredi hakkında banka sizlere en fazla 3 ay süre tanıyacaktır. Bu 3 ay içerisinde borcu ödenmeyen müşterilerine yasal takip başlatacak olan bankanın avukat aracılığıyla müşterisine ulaşmasından sonra süre biraz daha kısalarak müşterinin daha zor duruma gelmesine neden olacaktır. İşte bu yüzden bankaya borcu olan müşterinin zor durumda kalmasından sonra evine haciz gelme işlemi başlayacağından dolayı bazı müşterilerin yanlış adres verdiğini veya zaman içerisinde o evden taşındığını görüyoruz.

Peki bankadan çekilen bu kredi tutarının ödemediğimiz zaman kredi borçlarında zaman aşımı var mı? Gibi soruları ile karşı karşıya kalacağız. Burada bilmeniz gereken işlemin 10 yıl boyunca bu borcu ödemekten kaçarsanız banka size ulaşamayacaktır ve borcunuz otomatik olarak zaman aşımından dolayı iptal edilecektir. Burada kritik olan sürenin 10 yıl olduğunu sizlere belirtmek istiyorum.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi Mi ?  Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu 2024

Yorum yapın