Part Time İş Fikirleri – Ek Gelir Sağlanabilecek İşler

Part Time İş Fikirleri

Part time iş fikirleri, özellikle öğrenciler açısından oldukça iyi fırsatlar ortaya çıkarabiliyor ve çoğu üniversite öğrencisinin ailesine yük olmamak adına yaptığı seçimler; part time işten yana oluyor. Zira, büyümüş ve yetişmiş bir üniversite öğrencisi, artık ailesine ne yük olmak, ne de onlardan para almak istiyor. Oldukça güzel işler olsa da, aynı zamanda çok çalışmaya; çok az para veren kuruluşlar da yok değil. Bugün, sizlerle part time iş fikirleri hakkında konuşacak ve en iyi teklifleri sunmaya gayret edeceğiz.

Garsonluk

Aslında, part time iş fikirleri arasında garsonluk; en yaygın olanı ile birlikte, en uğraştırıcısı olanı olarak da karşımıza çıkıyor. Pek çok üniversite öğrencisi garsonluk yaparak geçimini sağlıyor ancak bu geçim, maalesef ayaklara kara sular da indirebiliyor zira işletmelerin öğrencilere –işletmeden işletmeye değişmekle beraber- pek de acıdığı söylenemez. Özellikle büyük şehirlerdeki seçkin mekânlarda sürekli olarak talep edilen part time garsonluk işlerini edinmeniz halinde, sizlere insanca muamele edecek yerlerde çalışmanızı öneriyoruz.

Anketörlük

Anketörlük, pek çok insanın yapabileceği bir diğer freelance yahut part time iş. Dışarıda, bir işletme dahilinde yapabileceğiniz bu işte; özellikle yaz aylarında çalışabilirsiniz. Zira, kış ve sonbaharda oldukça çetin geçen günler sebebi ile, dışarıda çalışmak insanları zorlayabiliyor. Dolayısıyla, oldukça kolay bir iş olan anketörlük, günde birkaç saat çalışarak, anket başına para alabileceğiniz ve part time yahut freelance çalışabileceğiniz bir iş fikri.

Müşteri Hizmetleri

Son zamanlarda, müşteri hizmetleri şirketleri sıkça kuruluyor. Örneğin, herhangi bir bankanın müşteri hizmetleri bölümünü şirket devralabiliyor ve içerisindeki elemanlarla, müşterilerin taleplerini karşılayabiliyor. Bu tarz pek çok şirket son zamanlarda ivme kazanmakla birlikte, iş alımları da doğal olarak artmaya başladı. Siz de, diksiyonunuza ve telefonla konuşma yetinize güveniyorsanız kariyerinize müşteri hizmetlerinde çalışmayı da ekleyebilmeniz mümkün. Çoğu öğrenci olan ve part time bulunan bu işler, genelde gececi ve gündüzcü olarak ayrılabiliyor. Öğrencilerin genelde gündüzcü olduğu biliniyor ancak, araştırıp, bilgi almanızda fayda var. Hem kapalı mekan, hem de oturduğunuz yerde sadece telefonlara cevap vererek yapabileceğiniz bu part time işi araştırmanızda fayda var.

İçeriği oyla
[Toplam: 3 Ortalama: 5]
Dikkatini Çekmedi Mi ?  Evde Para Kazanma Yöntemleri

Yorum yapın