KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizde ki pek çok vatandaşımız kendi mesleğini kurmak ve yapmak istediği işini de icraata dökmek istemektedir. Yeni bir girişim başlatmayı isteyen kişiler için Kosgeb Hibe Kredisi son derece önemli olacaktır. Bu sayede sermayeniz olmasa bile hibe desteği alabilecek ve işinizi de kurabileceksiniz.

KOSGEB Hibe Kredisi

Günümüzde normal şartlarda yeni bir işyeri açmak isteseniz sermaye gereksinimine ihtiyaç varken ilk defa projelerini hayata kavuşturacak kişilerde artık sermaye zorunluluğu söz konusu olmayacak ve hibe kredilerde verilmiş olacaktır. Fakat Kosgeb Hibe Kredi Nasıl Alınır çoğu kişi bilmemekte ve aynı zamanda hibe desteği alabilmek adına çözüm yollarını da bir an önce aramaya başlamaktadır.

Girişimcilik destek programı başvurularını yapmanız ve projelerinizin ne olduğunu ayrıntılı bir şekilde belirtmeniz ile hibe kredisi alma hakkına sahip olacaksınız. Kosgeb, küçük ölçekli işletmelerin kendi iş yerlerini sorunsuz bir şekilde kurabilmelerine de en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. İlk harcamalar sizin tarafınızdan her ne kadar yapılsa da ardından harcamalarınızı faturalandırarak KOSGEB’den 30.000 TL değerinde bir geri ödeme desteği de alabilme hakkını ele geçirmiş oluyorsunuz.

Fakat en önemli soruların başında hiç kuşkusuz girişimcilik başvurusunda bulunacak kişiler için Kosgeb Hibe Kredi Nasıl Alınır soruları sorulmaya başlanmaktadır. İş planınızı hazırlamaya başladıktan sonra birim ön değerlendirmeye tabii tutulacak ve değerlendirmenin ardından iş planınız ret edilebilir, kabul edilebilir ya da yeniden düzeltilmesi de istenebilmektedir.

Fakat başvurusu kabul edilen tüm girişimcilerinde veri tabanına kayıt yapması gerekmektedir. İş başvurusu onayından sonra ilk iş olarak Kosgeb veri tabanı kayıt işlemlerini yaptırmanız ve E-Kobi sistemine şifre ve parolanız ile birlikte geçiş yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmanızın ardından önünüze çıkan pencerede Kobi Beyannamesini doldurmalı ve Kosgeb tarafından istenen belgeleri de teslim etmeniz gerekmektedir.

Dikkatini Çekmedi Mi ?  PTT İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? Başvurusu 2024

Veri tabanı kayıt işlemi de başarıyla tamamlanmasının ardından hibe desteği alabilme hakkını ele geçirme şansına sahip olmuş olacaksınız. Bu sayede yeni bir işyeri fikriniz var ve açmak istiyorsanız alacağınız hibe desteği ile planınızı da en iyi şekilde gerçekleştirmeye başlayacaksınız.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yapın