Çiğ Köfteci Dükkanı Açarak Para Kazanmak

Günümüzün en büyük iş fikirlerinden biri de elbette çiğ köftecilik. Artık her mekanda, her AVM’de ve her caddede gördüğümüz çiğ köfteciler, dolup taşmaktalar. İnsanlar, kaliteye önem verdikleri için daha çok bildikleri yerden yemeyi tercih etse de; ilginç ve güzel kampanyaları da yok değil bu işin. Bu sebepten, oldukça rağbet gören çiğ köfte sektörünü sizin için araştırdık.

Çiğ Köfteci Dükkanı Nasıl Açılır?

Çiğ köfteci dükkanı açmak için ihtiyacınız olan şey öncelikle bir mekan. Bu mekan, küçük ya da büyük fark etmeksizin dilediğiniz gibi olabilir. Çiğ köfteciler genelde işlek caddelerde küçük mekanlar tercih ediyorlar zira insanlar oturmaya değil, alıp gitmeye geliyorlar. Bu sebepten, küçük mekanlar bu tür iş fikirleri için elverişli olabiliyor. Mekan sorununu çözdükten sonra bir de usta sorununu çözmeniz gerekmekte.

İyi bir usta ile kötü bir usta arasında büyük fark var zira çiğ köfte yoğurma işi öyle sanıldığı kadar kolay bir iş olmayabiliyor çoğu zaman. Dolayısı ile, usta seçimini de yaptıktan sonra geriye sadece çiğ köfte dağıtıcısı bulmak kalıyor. Elbette, çiğ köfteyi kendiniz de yapabilirsiniz ancak çoğu zaman dağıtıcılarla yapılan anlaşmalar daha ekonomik ve daha tutar şekilde oluyor. Zira, genelde dağıtıcının bir ismi oluyor ve bayilik sistemi ile bu dağıtıcıdan alacağınız isim hakkı da sizi ileriye götürebiliyor.

Dağıtıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çiğ köfte distribütörleri çoğu zaman yeni bir çiğ köfte dükkanının tasarımına ve tezgahına kadar, belli başlı meblağlar akabinde kendileri halledebiliyor. Geriye yalnızca mekanı açmak kalıyor ancak bu dağıtıcıların seçiminde önemli olan nokta gerçekten o şehirde tutulan bir dağıtım firmasının seçilmesi. Örneğin, Eskişehir’de Adıyaman, Adana’da Oses gibi markalar daha üst seviyelerde tutulabiliyor ve insanlar genellikle bu markalardan çiğ köfte tüketiyorlar. Bunların dışında bir marka ile işe girmeniz ise, bir risk olarak görülebiliyor. Bu sebepten, Türkiye genelinde değil de şehir genelinde bir analiz ile; iyi bir dağıtıcı markası bulmak şart. Bu sayede düzgün kazançlar elde edebilmeniz ise hiç zor değil.

İçeriği oyla
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Dikkatini Çekmedi Mi ?  Evde Para Kazanma Yöntemleri

Yorum yapın